Trafik polisi ceza yazmazsa sorumlu olur mu?

Soru Detayı

- Ben trafik polisiyim. Çalıştığım yerde mağdurum.
- Çok vatandaşa ceza yazma çok dikkat çekme yol açık olsun zaman doldur diyor,
- Ben ise paramı hak etmek istiyorum.
- Ayrıca polis - hakim vb. kişilere vatandaşa uyguladığım cezayı uygulayamıyorum, mağdurum ve genel olarak teşkilatımız uygun görmüyor.
- Eğer müdürümün talimatını uygulamazsam bana geri dönüş olabilir. Ne yapmam lazım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cezayı, kanunun istisna ettiği kişiler dışında herkese yazman gerekir.

Bunu yaptığında işini kaybetme tehlikesi varsa ve geçim için başka bir iş imkanın da yoksa, amirinin dediğini yaparsın.