TikTok’da canlı yayın açmak ne kadar doğru?

Soru Detayı

- Bir kadının tiktokda yüzünü göstermeden sadece konuşarak canlı yayın açması ne kadar doğru?
- Ve oradan gelen para haram mı?
- Bir de orada yarışma oluyor kadın erkek fark etmez jetonla hediye atıyorlar ve o jetonları da paraya çevirmek oluyor. Bu para haram mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Canlı yayının meşru olması, haram olan bir şey içermemesi gerekir.

Yarışmaya katılanların koydukları madde, para vb. toplanıp bir usul ile bazılarına veriliyor, yani kazanan ve kaybeden oluyorsa, bu da kumar olur ve kumar haramdır.