Tesettüre girdim ancak kaldıramıyorum, mutlu olamıyorum, gitgide dinden soğuyorum. Ne yapmalıyım?

Tesettüre girdim ancak kaldıramıyorum, mutlu olamıyorum, gitgide dinden soğuyorum. Ne yapmalıyım?
Tarih: 17.01.2012 - 10:21 | Güncelleme:

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Tesettür, kadınların fıtratına uygun olan giyinme şeklidir. Ruh sağlığı yerinde, doğru düşünebilen bir bayanın tesettürlü iken mutlu ve huzurlu olması gerekir. Şayet sizde bunun tersi oluyorsa, başka bir yerde sorun var demektir.

Öncelikle çevresel faktörlere dikkat etmelisiniz. Çevrenizde tesettürlü, bilinçli, şuurlu bayanlar yoksa, tesettürsüz insanlardan olumsuz etkileniyor olabilirsiniz. Dindar bayanların sohbet ortamlarına katılın. Sohbetler ve dindar arkadaşlar size manen kuvvet verecektir.

Fani heva ve heveslerinizden arının. Yaratılış gayenizi ve yüce hedeflerinizi her zaman hatırınızda tutun.

Tesettüre giren bir kimseyle şeytan elbetteki uğraşacaktır. Şeytandan gelen vesveselere önem vermeyin. 

Şeytan insana son nefesinde ölüm sıkıntısı ile bunalmışken, yaklaşır ve "İnkâr et, şu sıkıntıdan kurtulacaksın." der. Böylece imansız gitmesini arzu eder. Halbuki insan inkar etmekle sıkıntıdan kurtulmayacak, aksine daha büyük ve ebedi bir sıkıntının içine düşecek, sığındığı şeytanla birlikte ebedi cehennemi boylayacaktır.

İşte şeytan sadece son nefeste bunu yapmıyor; hayatın akışı içinde de sürekli aynı şeyi yapıyor. Çünkü nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz. Bu sebeple şeytan son nefeste o sinsi planını uygulayabilmek için hayatta iken de zemin hazırlıyor.

Size diyor ki, "Çıkart şu örtüyü bak nasıl rahatlayacaksın, bu sıkıntıların gidecek." Tıpkı son nefeste imanı çalmak için söylediği söz gibi. Sığınağı şeytan olanın akıbeti de iyi olmaz. 

İlave bilgi için tıklayınız:

Tesettür ve Türban Özel Dosyası

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun