Teravih namazını Peygamberimiz (asm) kaç rekat kılmıştır?

Soru Detayı
Teravih namazlarını ikişer rekat halinde kılmak gerektiğini belirtmişsiniz. Hz. Ömer (ra) zamanında verilen bir fetva ile teravih namazı yirmi rekat olarak sabitlenmiş. Peygamberimiz (asm) teravih namazını sekiz rekat olarak kıldığını okudum, doğrusu 2,2,2,2 toplam 8 rekat kılmak mıdır? Peygamberimiz (asm) kaç rekat kılmıştır?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Teravih namazı ikişer rekat halinde kılınabileceği gibi dört rekat olarak da kılınabilir.