Taşıyıcı anne ile dünyaya gelen çocuğun annesi kimdir?

Soru Detayı

- Taşıyıcı anne ile dünyaya gelen çocuğun annesi babası kimlerdir?
- Bu çocuğun taşıyıcı annesinin diğer çocukları ile yumurta-sperm sahibi ebeveynin diğer çocukları arasında bir bağ var mıdır?
- Bu çocuklar kimlere varis olabilir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Taşıyıcı anne süt anne gibidir, o, taşıdığı çocuğun annesi, o kadının doğurduğu diğer çocuklar da bu çocuğun karındaşı (kardeş) olurlar.

Bu annelik ve kardeşlik nikah düşmemekle ilgilidir, miras hakkı doğurmaz.

Kadının kocası süt baba olmaz...