Su kaplumbağaları ile kara kaplumbağalarının ataları bir mi?

Soru Detayı

- Su kaplumbağaları ile kara kaplumbağalarının atalarının ayrı yaratılmış olduğuna inanıyorum. Bunda bir sakınca var mı?
- Çünkü -haşa- zamanla kaplumbağa suya adaptasyon sağlamış, sonra ayakları perdeli hale gelmiş falan. Bunlar safsata kesinlikle. evrimcilerin uydurması. Bu kadar farklılık olmasına rağmen (perdeli ayaklılık, suya alışma yeteneği, yaşadığı ortam vs.)
- Bu hayvanlara aynı gen havuzuna dahil genetik çeşitlilik denilebilir mi?
- Kurtlarla köpeklerde olduğu gibi

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Biz de su kaplumbağaları ile kara kaplumbağalarının atalarının ayrı yaratılmış olduğu kanaatini taşıyoruz.

Deniz kaplumbağası ile kara kaplumbağası farklı ataya sahip olmalıdır. Çünkü aralarında bir hayli farklılık vardır.

Deniz kaplumbağaları, kendi aralarında hâsıl edilen gen havuzu sayesinde 7 türle temsil edilmektedirler. Kara kaplumbağaları ise 45’e yakın türe sahiptir.

Bu iki grubu tek ataya indirmenin mantıklı bir tarafı yoktur. Çünkü ikisi arasında varsayılacak bazı mutasyonlarla kapatılamayacak kadar farklılık söz konusudur.

Bu bakımdan kara ve deniz kaplumbağalarının farklı atalarla temsil edilmiş olmalarını kabul etmek, genetik yapının işleyişine daha uygun görünüyor.