Şirketi mahkemeye vererek tazminat almak caiz mi?

Soru Detayı

- İs kazasında şirketi mahkemeye vererek tazminat almak caiz midir?
- İş kazası geçirdim çalışırken, 6 ay hasta yattım, bunun için şirketi mahkemeye vererek tazminat almak caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kaza, şirketin ihmal ve tedbirsizlik gibi kusurundan veya kasıtlı olarak meydana gelmiş ise elbette mahkemeye vererek de olsa şeriata göre hak ettiğiniz tazminatı alırsınız.

Ne kadarı hakkınız olduğunu, kazayı anlatıp Diyanet'ten, müftülerden, âlimlerden sorarak öğrenirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız:

TAZMİNAT.