Sinek savar kullanmak, yani mor ışığa gelen sinekler elektiriğe çarpılarak ölüyor ya, bu caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

1. Öncelikle evdeki canlıları öldürmeden dışarı atmanın yollarını arayacağız. Her canlının hayatını korumaya gayret göstereceğiz.

2. Buna rağmen onlara engel olamıyor ve bize zarar veriyorlarsa, onları öldürmak caizdir, haram değildir.

3. Dışarıda bize zararı olmayan hayvanları öldürmek gibi bir anlayış kesinlikle doğru değildir. En azından mekruhtur.