Sahte evlilikte karım zina ederse sorumlu olur muyum?

Soru Detayı

- Afrika ülkesinden yurt dışına kaçmış bir gencim, şu an Amerika'da kalabilmek için bir Amerikalı (gayrimüslim) bir kadınla sahte kağıt üstünde bir evlilik yapmak istiyorum gri kartı daha hızlı alabilmek için herhangi bir birlikteliğim olmayacak karşı tarafla anlaşmalı sahte evlilik tabi para karşılığı bunun dini hükmü nedir?
- Kadın zina ederse ben sorumlu olur muyum? Sahte de olsa benim eşim olarak görünüyor.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İslam’a göre geçerli olan bir nikâh akdi yapılınca niyetiniz “sahte evlilik” de olsa kadın sizin karınız olur.

Sözleşmeye, size sadık kalma şartını da koyar, ihtiyaç kalmadığında derhal boşarsınız.