Sağ elle taharetlenmek ve yüz üstü yatmak günah mıdır?

Soru Detayı
Üniversite öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli kullandığım tuvalet türü alafranga, yani bildiğimiz oturmalı tuvalet. Taharetlenirken hiçbir zaman sol elimi kullanmayı beceremedim. Denedim ancak olmadı. Bu yüzden hep sağ elimi kullanıyorum. Normalde titiz ve temiz bir insanımdır. Yemek yerken aynı şekilde sağ elimi kullanıyorum. Duyduğuma göre sağ el tuvalette mekruh. Bu durumda ben günahkar mıyım? Bazen de yüz üstü yatıyorum.
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sağ elle taharetlenmek günah değildir. Yüz üstü yatmak da günah değildir.