Şafi mezhebinde olan birisi, sonradan Hanefi mezhebine geçebilir mi? Farklı mezhebe mensup insanlar evlendiklerinde, erkeğin mezhebine göre mi hareket etmelidirler? Mezhep değiştirme...

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir mezhepde buluna kişi, dilerse başka bir mezhebe geçebilir.

Farklı mezhebe mensup olan eşler, yine kendi mezheplerine göre amel ederler.

Kadının kocasının mezhebine geçmesi gibi bir mecburiyet yoktur.