Rekabet ihlali durumunda ne yapalım?

Soru Detayı

- Faturasız iş yapan firmalar bizim gibi fatura kesenlere göre daha düşük teklif vererek işi alıyorlar. Bu da rekabet ihlaline yol açıyor, iş alamıyoruz. Ne yapmamız gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir ülkede yaşayan, o ülkenin bütçesinden yapılan harcamalardan istifade eden kimselerin vergi vererek gidere katılmaları gerekir; vergisini ödemeyenler, ödeyenlerin kul hakkını yemiş olurlar.

Başkalarının haram işler yapması ve o yolları kullanması, bizim de o haram yolları kullanmamıza özür olamaz.

Bu nedenlerle helal yollarla devam edeceğiz ve asla harama girmeyeceğiz.