Polis olarak görev yaparken şeriatın yasakladığı konularda ne tavsiye edersiniz?

Soru Detayı

- Polis olarak görev yaparken şeriatın yasakladığı fiillerle karşılaşıyorum beşer kanunu pek caydırıcı olmuyor. Bir tarafında vicdanen rahatsız oluyorum. Ne tavsiye edersiniz?.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Laik devlette görev almak, asıl amaca hizmet edecekse veya kişi başka bir iş ile geçimini temin edemiyorsa görev alınır; laik devletin şeriata aykırı olan kanunları mecburen (benimseyerek değil) uygulanır.

Uygulamada mümkün olduğu kadar şeriata uygun olanı uygulamaya gayret edilir.