Peygamberimiz'in sünnetinde olan bir şeyi beğenmeyen kafir olur mu?

Soru Detayı

- Bir kişi, Peygamberimiz (asv), kadınlar gibi entari, uzun gömlek giyermiş diyerek alay etse, imanı gider.
- Yahut sakalı beğenmeyen veya sünnete uygun sakalı olana çember sakallı, top sakallı diye hakaret eden kâfir olur.
- Çünkü Peygamber Efendimiz (asv)'in yaptğı işleri, yani sünnetini, beğenmemiş olur. Halbuki Allah Teâlâ'nın Peygamberini beğenmemek küfürdür, deniyor.
- Bu hususu açıklar mısınız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Küfrü gerektirecek şeye inanan kişi kâfir olur. Ancak ağzından küfrü gerektirecek bir söz çıkan kişiye kâfir olur denilmez.