Paypal sistemi ile para bozdurmak caiz midir?

Soru Detayı
İnternet üzerinde paypal diye bir bankacılık sistemi gibi bir şey var. Yanlız insanlar buradaki paralarını Türkiye'deki bankalara transfer edemiyor, yurt dışında da hesapları olmadığı için Türkiye'de bu "paypal"deki paralarını komisyonla bozduruyorlar. Yani mesela benim "paypal"de 1000$ var, ben paramı başkasının paypal'ine gönderiyorum ve adam benden 100$ komisyon alarak banka hesabıma parayı yatırıyor? Yani beni yurt dışında hesap açmaktan, transfer etmekten vs.. kurtarıyor. Bu işi yapmak caiz midir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu konu komisyonculuğa girer. Taraflar anlaşma yapıp bundan razı olduğu sürece, bu işi yapan kişinin yaptığı işe ve masraflara karşılık komisyon alması caizdir.