Parası peşin ödenip de zamanında teslim edilmeyen mal / hizmetten dolayı uğranılan zarar tazmin edilebilir mi?

Soru Detayı

- Binamızın çatısını kapatmak üzere, 7.000 TL. parasını peşin ödeyerek, 7-10 gün içerisinde de teslim almak üzere bir malzemeciye panel siparişi verdik; malzeme söz verilen tarihten yirmi beş gün sonra elimize ulaştı. Bu süre içeriside malzemenin gecikmesinden, yağan yağmurlarla binamız zarar gördüğü gibi, çatıyla alakalı diğer işler de aksamış oldu.

- Böyle bir durumda, malzeme aldığımız yerden şer'i hukuka göre hangi ölçüde tazminat bedeli isteyebiliriz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Gecikmeye bağlı, zararın tamamını isteyebilirsiniz.