Özel halinde kadınlar Allah'ın koruması altında değiller. Bundan dolayı da mesela üc harflilerin (cinlerin) musallat olması daha kolay olabilir. Bu doğru mu? Allah'ın koruması altında olmamak ne demek?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnsanın Allah'ın denetiminde olmadığı bir an yoktur. Kadın özel durumlarında da dualarla korunabilir. Bu dönemde de dua edip Allah'a sığınabilir.

"Kadınlar özel hallerinde Allah'ın koruması altında değil." ifadesi, tek başına doğru bir ifade değildir. Allah kullarını her hallerinde korur. Bu bilginin kaynağının incelenmesi icab eder.