Başı açık çalışabilir miyim?

Soru Detayı

- Anne-babam çok istediği için, ben de onları çok sevdiğim, haklarını ödeyemeyeceğim için işimi bırakmak istemiyorum...

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Allah'ın hakkı, anne baba hakkından daha önemlidir. Allah'ın emrini görmezden gelen bir babaya yine Allah'ın emrini çiğnemek üzere itaat olmaz. Allah'ın emirlerine itaatte anne baba hakkı söz konusu olamaz.

Allah'ın emirlerini anne babanıza anlatmak da sizin vazifenizdir. Çünkü hiçbir anne baba evladını cehenneme atmak istemez. Belli ki dinimizin bu konudaki hükümlerini bilmiyorlar. Onlara dinimizin bu konudaki hükümlerini anlatmanız gerekir.