Neden İslamiyet'in ilk 150 yılındaki camiler kıble olarak Kâbe'yi değil, Petra diye bir şehri gösterir?

Soru Detayı

- Bunu birçok ateist sitelerde gördüm, özellikle de Dan Gibson diye birinin "Quranic Geography" kitapında bu hakda bahsediyor.
- 624 yılında peygamber efendimize Kıblenin Mekke olması konusunda vahiy gelmişdise, neden karşıdakı 150 yılda yapılan camiler kıble olarak Petrayı gösterir?
- Bu iddaanın bir aslı var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu iddianın hiçbir aslı yoktur; tamamen uydurmadır.