Namaz kılarken başörtüsü düşerse ne yapmam gerekir?

Soru Detayı

- Namaz esnasında başımdaki örtü başımdan kayarsa ne yapmam gerekir, namaz bozulur mu?
- Namaz kılarken örtüyü yeniden bağlamaya çalışmak namazı bozar mı?
- Veya namazı bölmemek için örtünün düşmesine müdahale etmeyip başı açık olarak mı kılmaya devam etmek gereklidir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Avret sayılan bir azanın dörtte birinden az olan açılmalar, namazı bozmaz; dörtte birin üzerindeki açılmalar ise, namaza mâni olur...