Müzik veya resimden hangisini seçmemi ve nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

Soru Detayı

- Ben, Allah izin verirse birkaç haftaya liseye başlayacak bir gencim. Bizlerden müzik veya resim derslerinden birini seçmemiz istenecek Allah izin verirse.
- Bildiğiniz gibi ikisinin de sakıncalı yanları çoktur. Hangisini seçmemi ve nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müziği seçebilirsin. İcra ederken, sana ve dinleyenlere etkisini göz önüne alman gerekir.

Ya güftesindeki uygunsuzluk veya dinleyenlerin günahkâr davranışlarını arttırma durumları olduğunda icra etmezsin.