Mübin duası olarak bilinen ve Yasin ile birlikte okunursa istekleri gerçekleştirir, denilen duanın aslı var mıdır? Dualara va'dedilen netice ve sevaplara kavuşmanın şartları nelerdir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bazı dua kitaplarında böyle bir duadan bahsedilmektedir; ancak bu duanın kaynağını bulamadık.

Mübin duası olarak bilinen dua şöyledir:

"Sübhânel müneffisi an külli medyûn,
Sübhânel müferrici an külli mahzûn,
Sübhânel muhallisi an külli mescûn,
Sübhânel âlimi bi külli meknûn,
Sübhâne men ceale hazâinehû beynel kâfi ven nûn,
Fe izâ kadâ emrân fe innemâ yekûlü lehû Kün fe yekûn,
Fe sübhanellezi bi yedihî melekûtü külli sey'in ve ileyhi turceûn."