“Her akşam ve sabah üçer defa Kulhüvallahü ehad, Nâs ve Felâk sûrelerini oku, seni her türlü tehlike ve zarardan korumaya yeterli olur.” sözü hadis midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Muaz b. Abdullah (r.a) babasından rivâyet ederek şöyle demiştir: Peygamberimiz (s.a.v) buyurdu:

 “Her akşam ve sabah üçer defa Kulhüvallahü ehad sûresiyle Nâs ve Felâk sûrelerini oku, seni her türlü tehlike ve zarardan korumaya yeterli olur.” (Ebu Davud, Edeb, 101; Nesaî, İstiâze 1; Tirmizi, Daavat, 117)

Bu hadis-i şerif sabah ve akşam vakitlerinde İhlâs suresi ile Felak ve Nas surelerini üçer defa okuma­nın, insanı her türlü şerden koruyacağına delâlet etmektedir.