Mest üzerine mesh caizdir, diyoruz; peki neden çıplak ve temiz ayağın üzerine mesh caiz değildir?

Soru Detayı
Mest üzerine mesh caizdir diyoruz peki neden çıplak ve temiz ayağın üzerine mesh caiz değildir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Çıplak ayağa mesh etmekle yıkamak arasında çok bir fark bulunmamaktadır.

Soğuktan korunmak için giyilen mestler üzerine mesh caiz görülmüştür. Soğuktan korunma maslahatına binaen ayaktaki mestleri çıkarmamak için mestler üzerine mesh caiz görülmüştür. Ayak çıplak olduğu halde bunun üzerine mesh yapmanın geçerli bir maslahatı yoktur.