Mescid bana emanet edildiği halde oradan kaçtı, şikayet edince de hakkımı helal etmiyorum, dedi.

Soru Detayı

- Lise 2. Sınıfta bir öğrenciyim okuldan kaçanlar olduğu için mescid kilitli tutuluyor. Bir gün müdürden anahtarı aldım aynı zamanda mescid bana emanet edilmiş oldu,
- mescidsen çıkarken tanıdık birisi geldi başka birisiyle birlikte dediki "benim babaannem kaza geçirdi kaçmam gerekiyor, ancak yanındaki kişi bir bahane söylemedi, benden yaşça büyük olduğu için ona karşı çıkamadım ve kaçtı
- müdüre şikayet ettim hak olmasın diye ancak disipline gitmediler
- sonra beni arayıp bana hakkını helal etmediğini söyledi bu durumda hak var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hayır, görevinizi yaptığınız için kul hakkı olmaz.