Linke tıklayıp beğenmeniz karşılığında para kazanmak helal mi?

Soru Detayı

- Coin hakkında: X isimli bir kuruluş videoları tıklamak beğenmek şartıyla kategorisine göre para veriyor. vip1 den vip 8 e kadar paketler satıyor. Örneğin vip ikiyi satın almak isterseniz 400 dolar ödüyorsunuz ve bir yıllık üyelik için kuruluş size 8 tane link veriyor. Linke tıklayıp beğenmeniz karşılığında size 1.8 dolar veriyor. Günde 14.4 dolar kazanıyorsunuz. Ayda 432 dolar. Her ay Para transferindeki kesintilerdeğn sonra 413 dolar size net para kalıyor.
- Bu kuruluş batarsa sizde zarar ediyorsunuz. Bu yapılan işlemden elde edilen para helal mi değil mi caiz mi değil mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Meşru iş ve helal kazanç, helal mal alım satımı (ticaret), kiralama, hizmet / emek, meşru bir işe ortaklık… ile olur.

Para yatırıp para kazanmak yukarıdaki işlerle olmuyorsa, helal olmaz.