Kul hakkı olan kimse yazıyla hakkını helal ettiğini bildirirse helalleşme gerçekleşmiş olur mu?

Soru Detayı
Üzerimizde hakkı olan insanı tanıyoruz ve onunla sözle karşılıklı değil de maillle veya mesajla "hakkını helal et" dediğimizde o da "helal olsun" yazarsa, sözle helal etmiş gibi olur mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu konuda mühüm olan karşı tarafın niyet ve kastıdır. İfade tarzı ister sözlü ve telefonla, ister yazılı ve mesaj yoluyla olsun farketmez. Bu şekilde bir ifadeyle de helalleşme gerçekleşir.