Namazı tam hakkıyla kılmam için ne yapmalıyım?

Soru Detayı

- Namazı doğru kılmam ve namazda olduğumu unutmamam için ne yapmalıyım?
- Namaz kılarken bazen yanlışlıkla Sübhaneke'den önce besmele çekiyorum, bazen zammı surenin sonunda yanlışlıkla amin diyorum...
- Bu durumun namazıma etkisi nedir ne yapmam gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bununla namaz bozulmaz ve sehiv secdesi gerekmez. Fakat daha dikkatli davranmak gerekir. Bu davranışlar namazdaki gafletimizin boyutunu göstermektedir.