Bir kişi, bilerek veya bilmeyerek, üzerinde kul hakkı olarak ölürse cehennemlik midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kul hakkı yiyen kişi büyük günah işlemiş olur. Ancak "Her kul hakkı yiyen kişi cehennemliktir." gibi bir ifade doğru değildir.

Kul hakkı yiyen kişi samimi olarak tövbe ederse inşallah bu günahını Allah Teala affeder ve hakkını yediği kişiye de affetmesi için ihsanda bulunur.