Kredi çekmezsem boşanmakla tehdit eden karıma ne yapmalıyım?

Soru Detayı

- Karım kredi çekmez isem boşanmak ile tehdit ediyor. Annemler ile aynı apartmanda oturuyoruz ve 2+1 ve kendi evimiz. Daha büyük başka bir ev istiyor. Ne yapmalıyım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Karınızın günah olan isteklerine uymazsınız. Çünkü Allah’ın emir ve yasaklarına aykırı olan konularda, hiçbir kimsenin isteğine uyulmaz ve uyulmamalı.

Bu durumda eşiniz boşanmak isterse, yapacak bir şey yoktur, kendi tercihidir, tercihine katlanacak.