Korona virüsten kurtulmak için Yunus aleyhisselamın duasını günlük kaç defa çekmek gerek?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Özellikle korona virüsünden kurtulmak için Yunus aleyhisselamın duasının okunması ile doğrudan bir ilişki yoktur. Bu dua Kur'an’ın açık ifadesiyle kabul görmüş bir dua olduğundan, her sıkıntı için okunabilir.

Bu sebeple başka musibetler gibi korona virüs için de elbette okunabilir. Bir sayı verilecekse, bunu 33 veya 99 defa okumakta fayda vardır.

Hz. Yunus aleyhisselamın duası şöyledir:

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اَنْتَ سُبْحَانَكَ اِنِّى كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ

“Senden başka ilah yoktur. Seni her türlü noksandan tenzih ederim. Gerçekten ben kendine zulmedenlerden oldum.” (Enbiya, 21/87)