Kopya çekerek aldığım not maaşımı arttırıyor, bu para haram mıdır? Eğer haramsa ne yapmam lazım? Ben İsviçre'de meslek yapıyorum ve haftada bir kere okula gidiyorum...

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Haksız elde ettiğiniz para haramdır.

Çalıştığınız kuruma, hakkınız olmayan bir not alarak maaşınızın arttığını ifade edip, maaşınızın azaltılmasını talep etmelisiniz. Şimdiye kadar aldığınız maaşın haksız elde ettiğiniz fazla kısmını da geri iade etmelisiniz.