Hayvanın kimin tarafından kesildiği bilinmiyorsa, nasıl hareket edeceğiz?

Soru Detayı

- Kesilen hayvanın Ehl-i kitap tarafından kesilip kesilmediği bilinmiyorsa, nasıl hareket edeceğiz?
-Yurt dışında yaşıyorum. Burada helal kesim hakkında çok tereddütte kalıyoruz. Kimin kestiği, gayri müslim olup olmadığı, nasıl kestiği elbetteki genelde meçhul, bilinmiyor. Ama tabi üzerinde helal yazan ürünlerde her markette olmasa da zaman zaman bulunabiliniyor.
- Benim merak ettiğim, dinimizde helal kesim olmayan etleri yemek haram mıdır?
- Meçhul durumlarda yememek mi gerekir?
- Yedigimiz taktirde günaha mı girmiş oluruz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sorunuzun cevabı için tıklayınız:

Gayri müslimlerin (Ehl-i kitabın) kestiği hayvanların etleri Müslümanlara helal mıdır?