Kadınların sokağa çıkması veya erkeklerle aynı ortamda bulunması caiz midir değil midir?

Soru Detayı
Kadınların sokağa çıkması veya erkeklerle aynı ortamda bulunması caiz midir değil midir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadının tesettürüne riayet etmek şartıyla dışarıya çıkması caizdir. Bir veya bir kaç namahrem erkekle kadın yalnız başına kapalı bir mekanda kalmamalıdır.