"Kadınların şerlisi kibirli olan ve açık saçık giyinenlerdir (teberrüc). Onlar münafıktırlar..." Böyle bir hadis var mıdır?

Soru Detayı

Kadınların şerlisi kendini beğenip kibirlenen ve (açılıp saçılarak) teberrüc yapanlardır. Onlar münafıktırlar. Bu yüzden kadınlardan cennete girecek olanlar ayağı sekili karga gibi azdır." Sahih. Beyhaki (7/82)
- Böyle bir hadis var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Kadınların şerlisi kibirli olan ve açık saçık giyinenlerdir (teberrüc). Onlar münafıktırlar. Bu sebeple kadınlardan cennete girecek olanlar siyah kargalar içindeki alacalı karga gibi az olacaktır." (Beyhaki, c. 7, s.82)

Albani bu hadisin sahih olduğunu bildirmiştir. (Sahihul Camiu's-Sağir ve Ziyadetuhu, c.1, s.628)