Kadınların kestiği hayvan yenir mi? Bayramda kurban kesmesi caiz olur mu?

Soru Detayı
Kadınların kestiği hayvan yenir mi. Bayramda kurban kesmesi caiz olur mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Gerek kurban bayramında gerekse diğer zamanlarda kadının kestiği hayvanın etinin yenmesi caizdir.

Hayvan kesiminde, gerekli yeterlilik ve şartları taşıyan kişi; kadın olsun, erkek olsun kurban kesebilir.

Hayız gören kadın veya cünüp bir erkek kurban kesebilir. Kestiği de yenir.