İyi kullar ahirette sıkıntı çekecek mi?

Soru Detayı

- ​Birçok ayette Allah in razı olduğu kullar için "Onlar için korku yoktur. Mahzun da olmazlar." buyrulmasına rağmen mahşer ve kıyamet günündeki sıkıntı ve güneşin tavan boyu yaklaştırılması bir korku değil midir?
- Nasıl izah olunur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kıyamet gününde elbette ki sayılmayacak kadar korkunç, dehşetli durumlar var.

Ancak, Allah, sevdiği kullarını bu korkularla yüzleştirmeyecek, emin kılacaktır.