İsveç iksiri kullanmak caiz mi? İçeriğinde bir miktar alkol varmış; ancak çözelti maddesi olarak sanıyorum...

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İsveç iksiri içine alkol veya sirke karıştırılmak üzere yapılmaktadır. Sirke karışımı ile yapılan ürünleri kullanmak caizdir, ancak alkol karşımı var ise kullanmak caiz olmaz.

Tedavi maksatlı, hastalığımız için başka bir ilaç yoksa ve uzman ve dindar bir doktor da bu ilacın fayda vereceğini söylüyorsa, o takdirde alkollü ilaç kullanmak caiz olur.