İslam aleyhindeki internet sitelerine karşı tavrımız nasıl olmalıdır?..

Soru Detayı

Bazı internet sitelerde müthiş bir şekilde İslam ve Peygamberi düşmanlarının yazıları var. Yok efendim neymiş Kur'an'ı Peygamber Efendimiz yazmış. Sizden ricam, .....org adresindeki yazıların ne kadar igrenç, saf zihinleri bulandırıcı olduğunu görmenizi ve bu konuda bu tür inançsızlara ve bu cahilce yazılara aldanabilecek kardeşlerimize ne dersiniz ve ne düşünürsünüz. Cevabınız ne olur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnsanlık tarihi boyunca hak ile batıl hep mücadele içerisinde olmuştur.  Hz. Musa (as) Firavun'la, Hz. İbrahim (as) Nemrut'la, Peygamber Efendimiz (asm) Ebu Cehillerle hak din için mücadele etmiştir. İnananlar sebat edip hak dinlerine sarıldıkça galip gelmişler ve kafirleri mağlup etmişlerdir.

Günümüzde de hakkı ayakta tutmaya çalışanlar olduğu gibi, batılı yaymaya çalışanlar da olacaktır. Biz Müslümanlara düşen vazife, doğru olan İslamiyeti öğrenmek ve onları her kesime ulaştırmaktır. Her Müslüman gerek evinde gerek işyerinde ve gerekse diğer yerlerde hem haliyle hem de diliyle İslamı yaşamalı ve anlatmalıdır. Ta ki karanlık gönülleri aydınlatabilsin.

İslam aleyhinde çalışan sitelerdeki bilgilerin amacı, tamamen safi zihinleri bulandırmak ve insanların aklında şüphe bırakmak için, doğruları çarpık göstererek insanları aldatmaktır. Bu tür sitelerden uzak durmamız gerekir.

Müslümanların bir vazifesi de tebliğdir. Her Müslüman bilgisi nisbetinde hak din olan İslamı anlatmalıdır. Anlatacağı kişi bir papaz da olabilir, bir devlet başkanı veya bir işçi de olabilir. Bu konuda bir sınırlama yoktur.

Şunu da unutmamalıyız ki, bizim vazifemiz sadece tebliğdir. Bir insanı hidayete getirecek olan Allah'tır. Biz kendi vazifemizi yapacağız. Karşıdaki kişi imana gelse de gelmese de biz vazifemizi yapmış sayılırız.