İnternet üzerinden bazı sitelere üye olarak, reklamlara tıklayarak veya gelen mailleri okuyarak para kazanılıyor. Acaba bu günah mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnternet üzerinden yayınlanan reklamlar, gayri ahlaki ve dinen haram kılınan ürünlerin reklamları olmadığı takdirde, internet üzerinden yayınlanan reklamlardan para kazanmak caizdir.

Ancak formalite icabı reklamlara tıklanıyorsa ve reklam veren firma kandırılıyorsa, bu şekilde para kazanmak caiz olmaz.

Reklam veren firma bu sistemi biliyorsa ve vereceği reklamın formalite icabı okunacağını kabul ederek reklam veriyorsa, o zaman bu şekilde para kazanmak caiz olur.