İnsandan hayvana dönüştürülmüş olan 22 şey nedir?

Soru Detayı

- Hz. Ali (ra) Peygamber Efendimiz (sav)'den rivayetle mensuh yani insandan hayvana dönüştürülmüş olan şeyler 22 tanedir. 22 tane farklı farklı kötülük işleyen insanların daha sonra bu kötülüklerinin sonucunda bu hayvanlara dönüştürüldükleri (mesh) rivayet edilmektedir. (fil, akrep, tavşan, kaplumbağa, yılan vb.)
- Bu hadisin kaynağı ve sıhhat derecesi nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Şia kaynaklarında bu anlama gelecek bazı bilgiler bulunmaktaysa da sahih hadis kaynaklarında böyle bir rivayet bulamadık.