İki defa cünüp olan kimse kaç defa gusül abdesti almalıdır?

Soru Detayı
Bir insan gusül gerektiren bir hal olduğunda o zaman abdest almasa ve daha sonra yine cünüp olsa, yani iki defa cünüp olsa kaç defa abdest alması gerekir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İki defa gusül gerektirecek hal üst üste olsa bir defa gusül yeterlidir. Kaç defa guslü gerektirecek hal meydana gelirse gelsin, bir defa gusül abdesti almak yeterli olur.

Bir namaz vaktinden fazla cünüp durmak caiz değildir; tövbe etmek gerekir.