İbadetlerde tedbir yapılır mı; yapılırsa bunun boyutu nedir?

Soru Detayı

- Dindar olduğumuz anlaşılmasın, vatana millete hizmet edelim, diye namazı imayla kılmak olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir İslam devleti veya onu kurmaya yönelik meşru, uleması bulunan bir kuruluş casus kullanabilir. Eğer bu manada bir casusu iseniz, kendinizi açığa vurmamak için gerekli tedbirleri alırsınız. Sıradan bir cemaatin, tarikatın, örgütün kararı hatalı olabilir ve bağlayıcı değildir.