Hz. Âdem'den sonra dinler ve diller nasıl ortaya çıktı?

Soru Detayı

- Herkes Hz. Âdem ve Hz. Havva'nın soyundan geldi, ama niye farklı din, diller farklı konuşuyorlar?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

- Hz. Âdem`den (as) sonra, zamanın ilerlemesiyle bazı insanlar nefislerine ve şeytanın telkinlerine kapılarak tevhid inancından uzaklaşmış, Hak dîne yabancılaşmış, bir takım yanlış inançlara saplanmışlardır.

- Cenâb-ı Hakk'ın koyduğu bu kanunlara göre; mesela bir fert, boy bakımından yüzde elli ihtimalle annesine, yüzde elli ihtimalle de babasına benzeyecektir. Ferdin hemen hemen bütün özelliklerinde bu veya buna yakın oranları görmek mümkündür.