Hırsızı ortaya çıkarma duası var mıdır; varsa nasıl ortaya çıkarabiliriz?

Soru Detayı

- Bunun için ne yapmalıyız?
-Yoksa ortalıkta dolananlar nedir?
- Oturduğumda evde çekmeceden bir miktar para kaybolmuş, onun bulunmasını istiyordum. Onun için internette hırsız bulmak gibi bir başlığı arattım, karşıma bir tür dua yöntemleriyle bulma metotları çıktı.
1) Yukarıdaki vefk yazılır. Ortasındaki boşluğa da ''Ya Rabbi, bu vefkin hakkı için filan kişinin kaybını geri getir.'' ibaresi yazılır. Vefkin içerisine birkaç adet iğne konulup dua katlanarak üzerine ağırlık olarak birkaç tuğla bırakılır. Eğer tuğla yok ise ağır bir eşya altına konulur. Böyle yapılırsa hırsız uyuyamaz, kalbine iğneler, hançerler batar ve aldığı malı geri getirmek (iade etmek) mecburiyetinde kalır.
-  Bunun gibi. Bunların İslamda yeri var mıdır?
- Onu öğrenmek için soruyorum ya da kullanılabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kayıp için dua vardır, ancak yukarıdaki şeylerin yapılması doğru değildir.