Her zaman çektiğim zikirleri bırakmanın sakıncası var mı?

Soru Detayı

- Memlekette bir Allah dostu teyzemiz bana zikir dersi verdi, bir zaman çektim sonra çekmeyi bıraktım, günaha girmiş miyim?
- Ne yapabilirim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Dinde helal ve haram olan davranışlar bakımından farz, vacib, sünnet olmayan bir zikir demetini terk etmenin bir günahı olmaz.

Eğer bir tarikata mensub iseniz ve mürşidiniz size bir zikir demetini vazife olarak vermiş ise, bunu terk ettiğinizde tarikat eğitiminden istifade edemezsiniz.