Hanım abla ve kardeşlerimizi işe almak, aldırmak veya yönlendirmek caiz midir?

Soru Detayı

- Kamu ve özel sektörde insan kaynakları birimleri bulunuyor ve bu birimlerde işçi istihdam etme veyahut farklı kurumlara yönlendirme yapılıyor.
- Günümüzde birçok kurum ve kuruluşlarda da kadın-erkek karışık çalışma ortamları bulunuyor.
- Bu noktada iş başvurusunda bulunan hanım abla ve kardeşlerimizi istihdam ederek işe almak, aldırmak veya yönlendirmek caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Mevcut şartlarda çalışmak mecburiyetinde olan veya toplumun, çalışmalarına ihtiyaç duyduğu kızlar ve hanımlar var. Kırmızı çizgilere dikkat ederek çalışacakları işlere alınırlar ve yönlendirilirler.