Gece hem kaza hem teheccüd namazı kılınır mı, ilk önce hangisi kılınır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Teheccüd namazı Hz. Peygamber (asm) için farz (bk. İsra, 17/79), bizler için sünnettir.

Namaz borcu olanların namazlarını kaza etmeleri ise farzdır.

Bu itibarla tehccüd ve kaza namazı peş peşe kılınacaksa, önceliğin kaza namazına verilmesi uygun olur. Buna göre, önce kaza namazı kılıp, sonra teheccüd kılarsınız.

Ancak önce teheccüd namazını kılıp, arkasından kaza namazını kılınmasının da bir sakıncası olmaz...