Filiz isminin anlamı nedir?

Soru Detayı
Benim adım Filiz ... İsim çok önemli, isminle müsemma olursun, diyorlar. Filiz ismi acaba inkişaf edemeyen, inkişaf edemeden bu âlemden gidecek anlamına mı geliyor?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

FİLİZ:  1. Bitkilerde yeni sürgün, tohumdan çıkan yeni uçlar. 2. Ocaktan çıkarılmış, eritilmemiş ham maden, cevher, gümüş, filiz. 3. Betonarmede demirleri eklemek için bırakılan uzantılar. 4. İnce, taze ve güzel vücutlu.