Farzın üç veya dördüncü rekatında, Fatiha'dan sonra sure okunursa ne yapmak gerekir, sehiv secdesi gerekir mi?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Dört veya üç rekatlı farzlarda, ikinci rekattan sonraki rekatlarda, Fatiha'dan sonra sure veya ayet okunmaz. Ancak okuyana sehiv secdesi gerekmez. (Büyük İslam İlmihali, Namazla ilgili bölüm madde: 330; Prof. Dr. Vehbe Zuhayli, İslam Fıkhı Ansiklopedisi, II/40)